وبلاگ

7 شغل با حقوق بالا که احتیاجی به مدرک دانشگاهی ندارند!

به دنبال شغل پردرآمد هستید ، اما نمی خواهید بر روی یک دوره چهار ساله یا مدرک دانشگاهی حساب باز کنید. برای به دست آوردن شغل خوب نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی نیست. انواع جدید از شغل ها وجود دارد که بیش از تجربه ی کاری و تحصیلات بر توانایی ها تاکید دارد .

“شغل های جدید پردرآمد” که باعنوان ” شغل هایی با نیاز به مهارت متوسط” شناخته میشود ، شغل هایی هستند که به یک مهارت بالا نیاز دارند اما یه یک مدرک آکادمیک چهارساله و یا تجربه کاری بسیار زیاد نیازی ندارند . اغلب میتوانند مهارت هایی که نیاز دارند را در آموزش های فنی و حرفه ای ، برنامه های کسب حرفه و مدارک آن ، کارآموزی یا برنامه های کسب مدرک های اکادمیک در دو سال  کسب کنند .

این شغل های که بر مبنای مهارت هستند در صنایع مختلفی یافت میشوند .این شغل ها بویژه  در انواع خدمات ، مراقبت های بهداشتی ، فناوری اطلاعات (IT) و تولید متداول هستند . بیمارستان ها ، دولت های ایالتی ، مدارس ، تولید کنندگان ، شرکت های فناوری اطلاعات و سازمان های دیگر جستجو برای کارمندان با مهارت های مناسب را به جای آنهایی که مدرک دارند، آغاز کرده اند . بعضی شرکت ها حتی پرداخت هزینه ی دوره ی یادگیری که بسیار به یک دوره کارموزی شبیه است را به برگزیدگان پیشنهاد می دهند.

در این لیست 7 تا از پردرآمدترین شغل ها وجود دارد . شغل هایی هستند که به یک مدرک چهارساله احتیاج ندارند ،حقوق خوب و تقاضای بالایی نیز دارند . توضیحات هر شغل را بخوانید و ببینید کدام شغل برای شما مناسب است .

 

1- برنامه نویس کامپیوتر

برنامه نویسان رایانه ای کد ها را ایجاد می کنند ، می نویسند و تست می کنند که بموجب آن برنامه های کامپیوتری کار میکنند . آن ها معمولا باید چند نوع زبان برنامه نویسی مثل Java یا C++ را بدانند .آن ها میتوانند برای شرکت هایی که سیستم های کامپیوتری را طراحی میکنند یا ناشران برنامه های کامپیوتری یا شرکت های مالی کار کنند . چون این کار بوسیله ی کامپیوتر انجام میشوند خیلی از برنامه نویسان برای راحتی، دورکاری میکنند . در حالی که بسیاری از برنامه نویسان مدرک لیسانس دارند اما بسیاری از آن ها یک مدرک ساده(کمتر از لیسانس) یا تجربه ی بسیار زیادی در کدنویسی دارند . برنامه نویسان همچنین میتوانند زبان های خاصی از برنامه نویسی را یاد بگیرند که میتواند آن ها را در بدست آوردن شغل کمک کند .  توانایی های لازم را بدست آورید و توسط شرکت ها استخدام و یا فریلنسر شوید .

 

2- تحلیلگر امنیت رایانه

یک تحلیلگر امنیت رایانه ( بعنوان تحلیلگر امنیت اطلاعات نیز شناخنه میشود ) به یک سازمان کمک میکند تا امنیت سیستم ها و رایانه ها را تامین کند .

بعضی از کارفرما ها تحلیلگری میخواهند که دارای مدرک لیسانس در زمینه علوم رایانه ای یا مرتبط باشد و بعضی های دیگر حتی داوطلبانی با مدرک کارشناسی ارشد سیستم های  اطلاعاتی میخواهند .

گرچه بعضی دیگر از شرکت ها بیشتر بر مهارت در علوم رایانه ای ، برنامه ها و امنیت شبکه تاکید دارند تا مدرک آکادمیک . این شغل رشد سریع تری را نسبت به متوسط نرخ رشد تجربه میکند.

 

3- متخصص پشتیبانی رایانه

یک متخصص پشتیبانی رایانه به مردم و شرکت ها در زمینه تجهیزات رایانه ای و برنامه های مربوط به آن کمک میکند . آن ها شاید به کارمندان آی تی یک سازمان و یا به کارمندان معمولی در ارتباط با برنامه ها کمک کنند . آن ها بصورت فرد به فرد از طریق تلفن یا اینترنت به مردم کمک میکنند . متخصصان پشتیبانی شبکه لزوما به مدرک دانشگاهی نیازی ندارند . بجای آن به دانش کامپیوتری و روابط عمومی و ارتباطی احتیاج دارند . اغلب آن ها باید دوره های کامپیوتر و یا شبکه را گذرانده باشند و یا مدرک دانشگاهی داشته باشند . بعضی از شرکت ها از متخصصان خود میخواهند تا یک دوره یادگیری برنامه ای را بگذرانند . این شغل رشد سریع تری را نسبت به متوسط نرخ رشد تجربه میکند .

 

4- مدیر پایگاه داده

مدیر پایگاه داده (همیچنین بعنوان ادمین پایگاه داده شناخته میشود ) کسی است که اطلاعات مورد استفاده در برنامه های خاص را مدیریت و ذخیره میکند . او مطمئن میشود که جای اطلاعات امن و افرادی که به آن نیاز دارند میتوانند به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند . اما آنها معمولا در شرکت هایی که کار طراحی سیستم و پشتیبانی را انجام میدهند ، کار میکنند. در حالی که خیلی از کارهای مدیریت پایگاه داده نیاز به مدرک لیسانس یا فوق لیسانس در زمینه مدیریت داده را دارند ، اما بعضی از کارفرما ها بدنبال فردی هستند که دانش بسیار زیادی در زمینه زبان داده ها مثل SQL را دارد .

5- سازنده ی ابزار و قالب

کاریست مربوط به ماشین سازی که در آن با استفاده از انواع ابزار های ساده و کنترلی ، ابزاری را که در تولید نیاز است ، میسازند . این کارگر ها میتوانند این کار را در دوره های کارآموزی ، مدارس فنی وحرفه ای ، دانشکده های فنی و یا در قالب آموزش های یک شغل یاد بگیرند . اگر این شغل با ابزاری که از طریق رایانه کنترل میشوند سر و کار داشته باشد ، کارگر باید دوره های فناوری اطلاعات را بگذراند و یا تجربه اش را داشته باشد . سازندگان ابزار و قالب از میانگین دستمزد بالایی در میان کارگران صنعتی بهره مند هستند .

6- مدیر شبکه و سیستمهای رایانه ای

مدیر شبکه و سیستمهای رایانه ای ، سیستم های رایانه ای را برای شرکت ها نصب و راه اندازی میکند.

چون هر شرکتی سیستم های رایانه ای و شبکه دارد ، اینگونه مدیر ها در هر زمینه ای کار میکنند ، از فناوری اطلاعات تا مباحث مالی و تحصیلی . در حالی که بسیاری از فرصت های شغلی مدیرت شبکه و سیستم های رایانه ای نیازمند مدرک لیسانس است اما خیلی از این فرصت ها نیازمند یک مدرک مشابه و مهارت های رایانه ای قوی است .

 

7- متصدی داروخانه

متصدی داروخانه در توزیع دارو ها به مشتری ها و یا متخصصین سلامت به داروسازان کمک میکنند .

بیشتر آنها در داروخانه ها کار میکنند اما بعضی در بیمارستان . بخاطر اینکه بیشتر متصدی های داروخانه این شغل را در طول کار به همراه آموزش یاد میگیرند، معمولا مدرک های آکادمیک برای این شغل نیاز نیست . خیلی از مدارس فنی و حرفه ای آموزش هایی را در زمینه ی تکنولوژی داروخانه ارائه میدهند و در یکسال یا کمتر مدرک آن را به دانش آموخته گان خود اعطا میکنند.

 

برای عضویت در خبرنامه میلیاردر ، نام و ایمیل خود را وارد کنید .
من با این شرایط و ضوابط موافق هستم

 

دیگر شغل های پردرآمد

در زیر لیستی از شغل های پردرآمد بهمراه آن هایی که در بالا توضیح داده شد وجود دارد . لیست بر اساس صنعت دسته بندی شده است .نگاهی به لیست بیاندازید و ببینید کدام کار برای شما مناسب است .

شغل های مربوط به سلامت

بهداشت دندانپزشکی
سونوگرافی
ثبت سوابق پزشکی و تکنسین اطلاعات سلامت
متخصص بهداشت / ایمنی کار
دستیار کاردرمانی
تکنسین داروساز
دستیار فیزیوتراپی
تکنسین رادیولوژی
تکنسین های رادیولوژیک
تنفس درمانی
تکنسین جراحی

مربوط به فناوری اطلاعات (IT)

تحلیلگر هوش تجاری
مدیر حافظه ی ابر
ادمین شبکه رایانه ای
برنامه نویس کامپیوتر
تحلیلگر امنیت رایانه
متخصص پشتیبانی رایانه
مهندس سیستم های رایانه ای
ادمین امنیت سایبری
مدیر پایگاه داده
تحلیلگر امنیت اطلاعات
مدیر شبکه
پشتیبانی شبکه
تحلیلگر تحویل خدمات
تکنسین سرور
توسعه دهنده نرم افزار
مهندس نرم افزار
تحلیلگر تضمین کیفیت نرم افزار
تست کیفیت تضمین نرم افزار
پشتیبانی سیستم ها
دستیار فروش فنی

مربوط به تولید (صنعت)

مخلوط کن
درفتر CAD
اپراتور شیمیایی
اپراتور CNC
برنامه نویس CNC
اپراتور ابزار کنترل شده رایانه ای
تعمیرکار برق / الکترونیک
تکنسین مهندسی الکترومکانیکی و صنعتی
چرخ کن / تیزکن
مکانیک
اپراتور ماشین سازی
تکنسین تولید و ساخت
قالب کاری / ریخته گری
اپراتور کارخانه
اپراتور چاپ

سرپرست تولید
بازرس کنترل کیفیت
مدیر امنیتی
سازنده ی ابزار و قالب
سرپرست انبار
متخصص تصفیه آب
اپراتور ماشین سازی
تکنسین تولید ساخت
اپراتور ترمز

متخصص تصفیه آب

جوشکار

 

برای عضویت در خبرنامه میلیاردر ، نام و ایمیل خود را وارد کنید .
من با این شرایط و ضوابط موافق هستم

 

نکات اساسی

شما لزوما به مدرک دانشگاهی برای بدست آوردن یک شغل پردرآمد احتیاجی ندارید :شغل های پردرآمد جدید شاید احتیاج به مهارت بالایی دارند اما به لیسانس نه .

خیلی از شغل های جدید به تمرین و تحصیل نیاز دارند : بر اساس کاری که میخواهید انجام دهید شاید به مدرک و یا گواهی احتیاج پیدا کنید .

تفاوت در میزان رشد و پرداختی ها : قبل از پرداختن به یک شغل درباره ی آن تحقیق کنید . بعضی از کارها درآمد بیشتر و چشم انداز بهتری را نسبت به بقیه دارند .

اشتراک گذاری:

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید