20 شغل پاره وقت در سال 1399

آیا دنبال یک شغل نیمه وقت هستید؟ انتخاب های زیادی بسته به مهارت و نیازهای شما وجود دارد. شاید شغل دومی بخواهید که آسانتر از اولی باشد. یا شاید در مدرسه هستید و می خواهید کمی پول اضافی بدست آورید، در حالی که هنوز برای تحصیل خود وقت دارید. ممکن است شغلی برای آخر هفته‌ها نیاز داشته باشید یا فقط می‌خواهید درآمد خود را با شغلی پاره وقت افزایش دهید که استرسش زیاد نباشد.

قبل از شروع به کار به یاد داشته باشید که شغل «راحت» یا «بهترین» شغل به چشم کارگر یا کارمند به این شکل به نظر می‌آید. همه اینها بستگی به این دارد که چه چیزی برای شما مناسب است. به عبارت دیگر چیزی که برای شما آسانترین کار به نظر می‌آیند ممکن است برای دیگری سخت باشد.

برای مثال: اگر شما فردی را انتخاب کنید که دوست دارد با همه صحبت کند، سفیر برند بودن برای شما شغلی مناسب است. اما اگر شما یک فرد درونگرا هستید که ترجیح می‌دهید آرام بر روی خودتان کار کنید، گزینه های دیگری نیز وجود دارند که به احتمال زیاد برای شما مناسب هستند.

زمانی که در حال بررسی گزینه‌های شغلی هستید و با توجه به اینکه کدام شغل را می‌توانید بدون کار زیاد انجام دهید، این نکات را در ذهن داشته باشید. هنگام انتخاب شغل که متناسب با نیازهای شما و در دسترس بودن شما است به نکات و اطلاعاتی که شما را در این زمینه یاری می‌کنند توجه فرمایید.

برای عضویت در خبرنامه میلیاردر ، نام و ایمیل خود را وارد کنید .
من با این شرایط و ضوابط موافق هستم

دراینجا فهرستی از بهترین مشاغل پاره وقت آورده شده‌ که می‌توانند درآمد شما را بدون افزایش میزان استرس ، افزایش دهد:

1. تنظیم و تشخیص قرار ملاقات

اگر مهارت‌های ارتباطی خوب دارید ، تنظیم قرار ملاقات می‌تواند شغلی مناسب برای شما با‌شد. شما قرار است ، قرار ملاقات‌هایی برای فروشندگان چه با تلفن چه حضوری تنظیم کنید. ممکن است با مشتریان احتمالی تماس بگیرید یا ممکن است بخواهید پیگیر مشتریان جدید باشید. به گفته PayScale میانگین نرخ ساعتی برای تنظیم کنندگان قرار ملاقات 12.59 دلار است.

2. سفیر برند

اگر شما فردی اجتماعی، قادر به برقراری ارتباط دوستانه با دیگران، برخوردار از شور و اشتیاق و توانا در ایستادن روی پاهای خود هستید و می‌توانید ساعت‌های متغیر و انعطاف‌پذیر، ازجمله آخر هفته کار کنید این شغل برای شما مناسب است. با مشتریان برند ارتباط برقرار می کنند، نمونه‌ها را تحویل می‌دهند و مزایای محصول را با مشتریان بالقوه در میان می‌گذارند. در هرسال درآمد سفیران برند تمام وقت به حدود 32000 دلار می رد.

3. ناظران کلاس یا کتابخانه

در کلاس، کتابخانه ، نمایشگاه یا حتی در یک اتوبوس ، یک ناظر ، مسئول حفظ نظم و ترتیب است. الزامات شغلی شامل مهارت های ارتباط قوی و توانایی کارکردن با کودکان است. Comparably می‌گوید که ناظران کلاس تمام وقت سالانه حدود 21000 دلار درآمد دارد.

4. خدمات مشتریان (سرویس مشتری)

اگر دوست دارید به مردم کمک کنید، مشکلات را رفع و مسائل را حل کنید شغلی در راستای خدمات مشتری ارزش بررسی دارد. شغل های مختلفی در دسترس هستند و بسیاری از مشاغل خدمات مشتریان شامل کارهای آنلاین هستند تا بتوانید از خانه کار کنید.

برنامه‌ریزی و زمان‌بندی در مشاغل مرتبط با خدمات مشتری انعطاف پذیر است، بنابراین ممکن است بتوانید به راحتی در کنار شغل اصلی یا برنامه تحصیلی خود کار کنید.

5. ورود اطلاعات (واردسازی)

ورود داده‌ها کار دیگری است که می‌تواند بصورت آنلاین یا روی سایت انجام شود. باید سریع و دقیق تایپ کنید. برای برخی مشاغل، شما به مهارت های تخصصی مثل دانش پزشکی یا پیرا پزشکی نیاز خواهید داشت. آگاه باشید که بسیاری از حقه‌های ورود داده به اینترنت وجود دارد، پس مراقب باشید که از آنها دوری کنید.

6. پیک (پست)

ماشین مطمئن داری؟ به رانندگی علاقه داری؟ مشاغل زیادی برای تحویل غذا، گل، بسته‌ها و هر چیز دیگری که مستقیماً به مشتری تحویل داده می شود، وجود دارد. باتوجه به اداره آمار کار، این مشاغل هزینه متوسط  80000 تومان در روز را پیشنهاد می کنند. برخی از این شغل‌ها از مزایای زیادی مانند غذای رایگان یا تخفیف‌خورده، تخفیف‌های بیمه اتومبیل، دستیاران کنار جاده‌ای برخوردار هستند.

7. مربی تناسب اندام

آیا شما زمان زیادی را در باشگاه ورزشی سپری می‌کنید؟ تبدیل شدن به مربی تناسب اندام برای کسب درآمد از طریق به اشتراک گذاشتن سبک زندگی سالم است. بسته به مجموعه مهارت‌هایتان، شما می‌توانید به شخصی خاص آموزش دهید یا در کلاس‌های گروهی مربیگری کنید.

8. نمایش غذا /محصول

آیا شما عاشق آشپزی هستید؟ بسیاری از فروشگاه‌های خوار بار، تولید کنندگان محصولات و خرده فروشان تخصصی، کارگران پاره وقت را استخدام می کنند تا دستورالعمل‌های خود را نشان دهند و مزه محصول را ارائه دهند.

اگر مهارت‌های مربوط به آشپزخانه را دارید، می‌توانید از آنها برای کسب درآمد اضافی استفاده کنید.

9. کار آزاد

راهی برای استفاده از مهارت‌هایی است که پیش از این برای افزایش درآمد خود ایجاد کرده‌اید. بسیاری از کارفرمایان وجود دارند که نمی‌خواهند به اضافه کردن یک کارمند به لیست حقوق خود متعهد شوند. شما می‌توانید به هر اندازه‌ای که می‌خواهید کار کنید. اگر مطمئن نیستید که چکاری می توانید انجام دهید، آگهی‌های استخدام را در سایت  divar یا jobinja مرور کنید تا کمی ایده بدست آورید. حقوق ماهانه بطور گسترده بسته به حوزه تخصص شما، مختلف است. اما مشاوران ماهر به طور متوسط ساعتی 300000 تومان دریافت می‌کنند که درآمدشان بیشتر از   70 درصد کارگران است.

10. خدمات مهمانداری

هتلها، باشگاه‌ها، موزه‌ها، مراکزی که به طور مداوم بازدیدکننده‌ دارند، فضاهای ورزشی، محل فعالیت کودکان و سازمانهای دیگر به واحدهای خدماتی مهمان نیاز دارند تا در همi کارها کمک کنند. شما می‌توانید رزرو بگیرید، یک مهمانی را برنامه‌ریزی کنید، توری برگزار کنید یا میزبان یک رویداد باشید. ساعت‌های متغیر و انعطاف پذیرند و می‌توانید بر روی یک برنامه منظم با مبتنی بر رویداد کار کنید. بطور متوسط این مشاغل 100 هزار تومان در هر ساعت دریافت می‌کند.

11. پرستار (کودکان ، سالمندان، بیماران)

یکی از بهترین چیزها در مورد یک پرستار خانه یا سرپرست این است که شما درواقع مجبور نیستید کاری انجام دهید به جز اینکه مطمئن شوید ملکی که از آن مراقبت می‌کنید مطمئن و ایمن باشد. اگر مشکلی وجود دارد، ممکن است لازم باشد تعمیراتی را ترتیب دهید و شاید تعمیر و نگهداری روزمره را انجام دهید.

12. عرضه‌ کنندگان کالا

بسیاری از کارتهای تبریک، گل، روزنامه و سایر اقلام ویژه در فروشگاه‌های خواروبار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و داروخانه‌های موجود توسط فروشندگان خارجی انبار می‌شوند. این فروشندگان عرضه‌کنندگان پاره وقتی را برای باز پر کردن کالاها در بازار یا قفسه‌های فروشگاه‌ها، سفارش کالا برای انبار و ایجاد تبلیغات استخدام می‌کنند. ساعات کار پاره وقت و متغیر هستند و اگر شما بتوانید جعبه ها را بلندکنید این کار آسانی است. به گفته PayScale این مشاغل بطور متوسط 12.5 دلار در هرساعت دریافت می‌کنند.

13. فروش آنلاین

افرادی وجود دارند که بافروش در سایت دیجی کالا یا دیوار زندگی خوب و آبرومندی دارند. کسانی نیز هستند که از فروش آنلاین به عنوان راهی برای افزایش درآمد خود استفاده می کنند. اگر شما باهوش و ماهر هستید، دیجی کالا گزینه‌ای مناسب برای فروش کالاهای شما است. آیا کمد شما نیاز به تخلیه ابزار یا لباس‌های اضافی دارد؟ سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور در ایران فروش کالاهای اضافی شما را بسیار آسان می کنند.

14. نگهبان پارکینگ (پارکبان)

راحت‌ترین کار پارکینگ ، می‌تواند حضور در اتاق پارکبان باشد، جایی که شما بلیط می‌دهید و هزینه پارک ماشین‌ها را دریافت و جمع‌آوری می کنید. اگر یک عاشق خودرو هستید، خدمات پارکینگ به مشتری برای شما ممکن است شغل مناسبی باشد،  این شغل در حدود 10 دلار در ساعت است اما بسته به محل کارتان ممکن است فرصت پارک کردن برخی وسایل نقلیه ویژه را داشته باشید. برای بیشتر موقعیت‌ها به گواهینامه رانندگی معتبر نیاز دارید.

15. تاکسی اینترنتی

این شغل یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد است. می‌توانید بصورت آنلاین ثبت نام کنید تا استخدام شوید، می‌توانید فوراً هزینه را دریافت کنید و برنامه خود را تنظیم کنید. به خاطر داشته باشید که شما به یک وسیله نقلیه چهار در، یک گواهینامه رانندگی و بیمه برای شروع کار نیاز دارید. به هر حال بطور متوسط، رانندگان با توجه به شهر خود می‌توانند بطور متوسط بین 150 تا 300 هزار تومان درآمد داشته باشند.

16. میزبانی در رستوران (پیشخدمت)

کار کردن به عنوان یک پیش خدمت مرد یا زن ، شغل دوم رایجی است، اما کار میزبان ممکن است برای برخی آسان‌تر باشد. اگر شما «اجتماعی و قادر به برقراری ارتباط گرم و صمیمانه» هستید و در صورتی که رستوران کسی را رزرو نکند ، بتوانید جریان ورود مشتریان را مدیریت کنید و درحال انجام کارهای دیگر ، تماس‌های تلفنی را رسیدگی کنید. این شغل گزینه ای است که باید در نظر بگیرید.

17. پذیرش

آیا قادر به انجام چندین کاری هستید؟ آیا مهارت های بین فردی شما بالا هستند؟ پست های پشت میز شامل احوالپرسی، مدیریت برنامه‌ها و پاسخ دادن به تلفن است. همچنین می‌توانید فروش محصولات را مدیریت کرده و تورهایی را برای مشتریان جدید جهت آشنایی با شرکت را‌ه‌اندازی کنید.

18. شبکه اجتماعی

بعضی از ما نمی‌توانیم بیش از حد از شبکه های اجتماعی مان دور شویم. اگر شما یکی از آن افرادی هستید که زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند، می‌توانید آن را به استفاده خوبی بگذارید و برای استفاده از مهارت هایتان در رسانه‌های اجتماعی خود درآمد کسب کنید. کسب و کارها،. بزرگ و کوچک به تبلیغ شرکت های خود و ارتباط با مشتریان نیاز دارند.

19. ناظر آزمون

مانند بسیاری از این مشاغل شما به انعطاف پذیری در برنامه خود نیاز دارید. برخی از امتحانات عصرها و آخر هفته‌ ها برگزار می‌شوند، در حالی که برخی دیگر آنلاین هستند. ناظرهای آزمون هویت‌ها را کنترل می‌کنند، بر محیط آزمون نظارت می‌کنند، بی‌نظمی‌ها و بی‌قانونی‌ها را گزارش می‌دهند و فرآیندهای مرتبط با آزمون را به طور کامل انجام می‌دهند.

20. استاد راهنما، مربی، سرپرست

اگر شما معلم کالج هستید، مشاغل خصوصی در حوزه تخصص شما راهی برای ایجاد پول بیشتر بدون تعهد بلند مدت است. برای اکثر مشاغل، شما به پس‌زمینه دانشگاهی در موضوع مورد علاقه خود نیاز دارید. همچنین به صبر و مهارت های ارتباطی عالی نیاز دارید. اما متاسفانه درآمد این شغل در ایران بسیار کمتر از سایر کشورهاست. البته آموزش آنلاین به مراتب درآمد بالائی دارد.

 

برای عضویت در خبرنامه میلیاردر ، نام و ایمیل خود را وارد کنید .
من با این شرایط و ضوابط موافق هستم

 

چگونه بهترین شغل پاره وقت را پیدا کنیم؟

  1. روشی وجود ندارد که بتوان آن را بهترین شیوه برای پیدا کردن شغل نیمه وقت دانست. همه این ها به نوع شغلی که شما درخواست می دهید بستگی دارد. Craigslist همیشه منبع خوبی از تست های کار نیمه وقت است. FlexJobs گزینه‌ای برای کار از راه دور است. سایت های برتر شغلی همیشه گزینه‌ای برای یافتن شغل و درخواست استخدام هستند. از گزینه‌های جستجوی پیشرفته استفاده کنید تا جستجوی خود را براساس نوع کار (پاره وقت یا تمام وقت)، عنوان شغل و مکان فیلتر کنید.
  2. به کسب و کار های مورد علاقه خود نگاه کنید. آیا یک فروشگاه، کافی شاپ، سالن ورزشی یا سالن ویژه‌ای هست که مورد علاقه شما باشد و شما از مشتریان دائم آنها هستید. بررسی کنید که آیا آنها در حال استخدام هستند یا خیر؟ مشتریان می‌توانند به بهترین کارکنان تبدیل شوند و شما می توانید یکی از شانس‌های استخدام باشید. اگر شما به کار در خانه (دورکاری) علاقه‌مندید، مشاغل نیمه وقت در بسیاری از بخشهای مختلف وجود دارد.
  3. شبکه –  به دوستان، خانواده و همسایگان خود بگویید که شما دنبال شغلی پاره وقت هستید که بیش از حد پر استرس و دشوار نباشد. این شبکه حرفه‌ای عمل می کند و از جمله بهترین روشها برای استخدام فرد است.
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید