12 عادت عجیب افراد موفق

1. صبح زود بیدار شوید

موفق ترین افراد با ایجاد تغییرات ساده در روند زندگی خود، می توانند تفاوت های زیادی به وجود آورند. هر روزشان را از ساعت 5 یا 6 صبح آغاز کرده و بدین نحو ساعات سازنده و مفیدی را به زندگی خود اضافه می کنند. ممکن است فکر کنید که شب باید زودتر بخوابید تا بتوانید صبح زود بیدار شوید که در این صورت طول روزتان با سایر افراد یکی می شود. درست است اما کیفیت ذهنی و جسمی ما در همه ی زمان ها یکسان نیست. مطالعات نشان داده که برخی از فعالیت ها صبح ها بهتر انجام می شوند زیرا جسم سرحال و ذهن پرانرژی است. بیشتر افراد ساعات بعد از کار را برای رسیدن به اهدافشان انتخاب می کنند در حالی که بسیار خسته هستند.

اگر می خواهید موفق شوید، طریقه ی هدف گذاری را در رسانه های اجتماعی یا نتفلیکس جستجو کنید. شروع کنید و رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید، در حالیکه بقیه خواب هستند.

2. با شکست ها مانند طلا رفتار کنید

هر فرد موفقی این نکته را تایید می کند که شکست نه تنها ضروری است، بلکه بسیار ارزشمند است. فقط در صورتی که بدانید چگونه از آن درس بگیرید. اولین درسی که یک فرد موفق می گیرد این است که ” شکست غیر قابل اجتناب است.” همه ی رویاهای شما به آرامی به واقعیت تبدیل می شوند در حالیکه موانعی بر سر راه آنها وجود دارد. آنها از موانع و مشکلات نمی ترسند، از اشتباهات خود ناامید نمی شوند و می دانند که از آنها سود می برند. طبق نظریه های روان شناسی، مرور اشتباهات می توانند تاثیر بسزایی بر عملکرد و بهره وری شما بگذارد. ممکن است احمقانه به نظر برسد اما موفقیت شما به توانایی تحلیل شکست هایتان بستگی دارد.( چرا و چگونه شکست خوردید؟)

اگر از بیل گیتس (که اولین شرکتش منحل شد) و والت دیزنی ( که در برهه ای از زمان ورشکسته شد) راز موفقیت را بپرسید، می گویند: اگر می خواهید موفق شوید، اجازه ندهید اشتباهات شما را بشکنند بلکه با درس گرفتن از آنها قوی تر شوید.

3. از قانون های پذیرفته شده پیروی نکنید

انطباق، اجبار اجتماعی قدرتمندی است که اگر شما اجازه دهید بر همه ی تصمیمات اثر می گذارد. من اینجا هستم تا به شما بگویم که افراد موفق نه تنها فراتر از کلیشه ها فکر می کنند بلکه فراتر از معمول نیز زندگی می کنند. اگر هر روزتان را به تقلید و کپی برداری از آنچه دیده اید و شنیده اید می پردازید، بخش مهمی از موفقیت را از دست می دهید.

نوآوری:

افراد موفق از دنیای مدرن بهره می گیرند و ایده های جدید خود را عملی می کنند. آنها یک مشکل را شناسایی کرده و راه حل منحصر بفردی برای آن پیدا می کنند، به جای اینکه راه حل های تکراری را دنبال کنند. هم چنین فرصت ها و خدماتی را به افراد ارائه می کنند که تا بحال کسی پیشنهاد نداده است. این افراد هم چنین فشار مقایسه با نمونه های موجود در جامعه را نادیده می گیرند تا انگیزه خود را حفظ کنند. امروزه اگر خودتان کارتان را قضاوت کنید بسیار راحت تر است تا اینکه سایر افراد بخواهند این کار را انجام دهند. ( بنابراین در این تله نیفتید.)

افراد موفق به روش خودشان فکر می کنند و پروژه های خاصی تولید می کنند که تا الان اتفاق نیفتاده است.

4. هر روز مطالعه کنید

شکی نیست که برخی از افراد موفق کتاب خوان های قهاری بوده اند. چرا؟

زیرا موفقیت و مطالعه مانند شیر و عسل به هم وابسته اند. تحقیقات زیادی فواید مطالعه را تایید کرده اند. مطالعه به مثابه ی ورزش روح است و مانند رفتن به باشگاه، استرس را کاهش داده، نگرانی را از بین برده و از پسرفت شما جلوگیری می کند.

مطالعه به تمدد اعصاب کمک کرده و به شما این امکان را می دهد که راحت بخوابید. بزرگترین مزیت مطالعه، کسب دانش است. مطالعه ی مداوم حافظه را بهبود می بخشد، دایره ی لغات را گسترش داده و به شما این اجازه را می دهد تا بطور دقیق درباره ی موضوعات مختلف اطلاعات داشته باشید. برای رسیدن به هدف خود، به مدرک، شغل و یا سمینار خاصی نیاز ندارید. اگر هر روز کتاب بخوانید و کتاب های مناسب را انتخاب کنید، به سرعت به هدف خود دست خواهید یافت.

5. پول خرج کنید

یکی از بهترین توصیه های کسب و کار این است: ” باید پول خرج کنید تا پول در بیاورید!

این هزینه می تواند بابت خرید یک سایت بهتر و یا استخدام افراد جدید باشد. اما موفقیت واقعی فراتر از تغییرات جزئی اتفاق می افتد. موفق ترین افراد تمرکزشان را به طور مداوم از هزینه های فعلی به سودهای بالقوه تغییر می دهند. به جای کاهش هزینه ها و خریدهای ارزانتر، بر موفقیت خود سرمایه گذاری کرده و ریسک کارهای خود را محاسبه می کنند. این کیس را در نظر بگیرید:

اگر بتوانید هزینه های خود را 20% کاهش دهید و یا بر کاری سرمایه گذاری کنید که سودتان را 20% افزایش دهد، کدام مورد به صرفه تر است؟

مورد اول برای زمان حال مفیدتر است، اما گزینه دوم به رشد کسب وکار شما کمک کرده و پول بیشتری را برای سرمایه گذاری مجدد شما فراهم می کند. تغییر شیوه، یکی از ابزارهای اساسی برای رسیدن به موفقیت است.

** رضایت خاطر را به تعویق بیاندازید:

طبق نظریه های روان شناسی، توانایی به تاخیر انداختن رضایت مندی، بیش از هر چیز دیگری به موفقیت کمک می کند. شما هرگز موفقیت را بدون تلاش و ریسک به دست نخواهید آورد.

6. از خود گذشتگی کنید

اگر کسب و کار خود را آغاز کرده و یا برند خود را پایه گذاری کردید، باید بعضی چیزها را قربانی کنید. افراد موفق بهتر از هر کس دیگری می دانند که چگونه این کار را انجام دهند.

بین کار، دوستان، خانواده و ارتباطات به نظر می رسد زمانی برای رسیدن به رویاها باقی نمی ماند. باید بگویم که اشتباه می کنید. افراد موفق نیز با تمام این مشکلات روبه رو هستند اما می دانند که چگونه با آنها کنار بیایند بدون اینکه منطق خود را از دست بدهند. اگر آنها می توانند پس شما هم می توانید.

یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد، اوقات فراغت است. مسیر موفقیت هر فرد از یک نقطه آغاز می شود و برای بیشتر افراد، این نقطه در سختی هایشان است. آنها با قدرت به سمت رویاهایشان حرکت می کنند ، گرچه تحت فشار و زمانی برای تفریح نداشته باشند. این شیوه ی زندگی ممکن است بسیار خسته کننده باشد، اما ضروری تر از یک رژیم غذایی سالم و ورزش کردن به نظر می رسد.

برای رسیدن به اهدافتان ممکن است نتوانید زمان زیادی را به خانواده اختصاص دهید و یا از لحاظ مالی در شرایط ناپایداری قرار بگیرید، اما با نادیده گرفتن این مسائل، شیوه ی کاری بهتری را پایه گذاری کرده و برای آینده خود سرمایه گذاری می کنید.

7. نوشتن خلاقانه

آیا تابحال به این فکر کرده اید که ثروتمندترین کارآفرینان دنیا، کتاب هم منتشر کرده اند؟

خلاقانه نوشتن راهکاری عالی برای الهام گرفتن، روشن شدن موضوع و بهبود اعتماد به نفس است که برای رسیدن به موفقیت به آن نیاز دارید. با نوشتن زندگی و ایده های پیش رو بر روی کاغذ، می توانید داستان زندگی خود را پیدا کنید و متوجه شوید که امروز کجا هستید و چگونه باید به هدفتان برسید. نوشتن تایید می کند که در مسیر درست هستید و به شما کمک می کند که مسیرهای جدید را پیدا کنید. یکی از آزادی های نوشتن این است که نمی دانید نوشتن، شما را به کجا خواهد برد.

اما اگر انسان خلاقی نیستید، حقیقت این است که خلاقیت همچون انگیزه و نظم، یکی از ارکان موفقیت است. اگر فکر می کنید خیلی خلاق نیستید، سعی کنید یک خبر بنویسید و یا داستان کوتاه را امتحان کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید که قادر به انجام چه کاری هستید. ممکن است نوشته های شما هرگز به چاپ نرسد، اما خواهید دید که مقدار کمی خلاقیت راه های جدید زیادی را برای شما می گشاید.

8. کارها را اولویت بندی کنید

همه می دانند که به تعویق انداختن کارها به آنها آسیب میزند. پس چطور افراد موفق دائما کارهایشان را به تعویق می اندازند؟

با عملی کردن کارها قبل از زمان مناسب، بسیاری از فرصت ها نادیده گرفته می شوند و هراس و دلهره کار را خراب می کند. پس به جای اینکه کارها را قبل از زمان مناسب شروع کنید، آنها را اولویت بندی کنید. افراد موفق ابتدا کارهای ضروری را انجام داده و کارهای مهم را کمی به تعویق می اندازند.

موقعیت ها را دریابید: به عنوان مدیر ارشد یک سازمان، همیشه مسئولیت های ضروری وجود دارد که شما باید انجام دهید. اگر شما سه هفته دیگر یک سخنرانی بزرگ داشته باشید، آیا باید سریعا به آماده کردن آن بپردازید و یا اول بفهمید که چه چیزهایی پیش روی شماست؟

به عنوان یک اولویت گذار باهوش شما باید سخنرانی را کنار بگذارید تا مسئولیت هایتان را اولویت بندی کنید. شاید متوجه شوید که تابحال درباره ی سرگرمی ها صحبت نکرده ام، درست است زیرا این افراد به محض تمام کردن یک کار، کار بعدی را شروع می کنند. بنابراین دفعه بعد که نتوانستید کاری را آغاز کنید، تلاش کنید تا بر کارهای ساده تری که با وقت کمتری انجام می شود، تمرکز کنید. پس اگر می خواهید کاری را به تعویق بیاندازید، یک جایگزین ارزشمند برای آن پیدا کرده و آن کار را به ثمر برسانید.

9. رشد شخصی

موفق ترین افراد همواره به دنبال راه هایی هستند تا پیشرفت کنند. باور کنید که هیچ کس کامل نیست، حتی افراد پولدار و معروفی که ما دوست داریم مانند آنها باشیم. مانند همه ی ما، آنها هم تعداد زیادی ضعف دارند اما برعکس ما، آنها عادت دارند که خود را اصلاح کرده و به سمت بهتر شدن پیش بروند. اما چطور این کار را می کنند؟

افراد موفق همیشه بهترین نبوده اند و موفقیت را اینگونه به دست نیاورده اند. باورش راحت است که بهترین بودن، همیشه بهترین است. افراد  مبتدی همان اشتباهاتی را انجام می دهند که شما انجام می دهید و شکست های فراوانی را تجربه کرده اند. مهم نیست که در چه سنی هستید، چقدر تجربه دارید و چه وضعیت مالی ای دارید، افراد موفق می دانند که یادگیری هیچ گاه تمام نمی شود.

10. برقراری ارتباط با دیگران

این مساله به این برمیگردد که چه کسانی را می شناسید. مطمئنم که همه ی شما بارها این عبارت را شنیده اید اما این امر، از صحت این جمله نمی کاهد. موفق ترین افراد نه تنها در کارشان خیلی خوب هستند بلکه در برقراری ارتباط نیز عالی عمل می کنند. حال سوال این است:

نت ورکینگ بطور دقیق به چه معناست؟ نت ورکینگ امری فراتر از صحبت با دیگران و دوست شدن با آنهاست. هدف یک نت ورکر خوب برقراری یک رابطه طولانی مدت است تا از این طریق مسیر شغلی خود را سرعت بخشد. آنها همیشه به دنبال ارتباطات مفید، کارمندان فعال و خلاق و شرکای آینده خود هستند. از همه ی این ها که بگذریم، این ارتباطات می توانند تفاوت بین شغل رویایی شما و بیکاری باشد. پس چرا برای ایجاد این ارتباطات تلاش نکنیم تا بتوانیم شانس خود را امتحان کنیم؟

واضح است که افراد موفق در برقراری ارتباط بسیار بهتر از بقیه عمل می کنند. به نظر می رسد که این افراد صدها رابطه ی طولانی مدت می سازند بدون اینکه چشم داشتی داشته باشند. آنها در ابتدا به خوبی این کار را نمی کردند، بلکه این ارتباطات حاصل سال ها تجربه آنهاست.

مهارت های برقراری ارتباط امری اکتسابی است. باید به جلو بروید، تمرین کنید و به گروه هایی که این افراد در آنها عضو هستند، بپیوندید. برای پروژه های جدید داوطلب شوید و زمان کوتاهی را به شناخت همسایه جدید خود اختصاص دهید. شما هرگز نمی دانید چه کسی سکوی پرتاب شغلی شما خواهد بود.

11. مداوم تمرین کنید

افراد موفق می دانند که دست یابی به خواسته ها از طریق دانسته ها انجام می شود. خواندن و یا نوشتن خلاقانه ذهن شما را پرورش می دهد و ورزش های پیوسته، انرژی جسمانی لازم را برای شما فراهم می کند. با ورزش به بدن خود اجازه می دهید که در بهترین وضعیت قرار گیرد و احساس زیرکی، مثبت بودن و قدرت می کنید. با ورزش نه تنها احساس خوبی دارید، بلکه خوب هم به نظر می رسید. گرچه ظاهر همه چیز نیست، اما عزت نفس شما می تواند وجه تمایزتان باشد.

موفق شدن به اعتمادبنفس، تصمیم گیری سریع و موثر و بلند پروازی نیاز دارد. خودمحوری تمام پروژه های شما را متوقف می کند، پس اجازه ندهید که مانع شما شود. افراد موفق تمرین نظم شخصی هم می کنند که لازمه ی موفقیت است. تمرین کردن برنامه هایتان باعث می شود تا به اهداف هفتگی و ماهیانه خود دست یابید. این نحوه ی زندگی به کار و سرگرمی هم منتقل می شود و به شما می آموزد که چگونه اهداف خود را قابل دسترسی کنید. هم چنین شما یاد می گیرید که در مسیر موفقیت خود، از پیروزی های کوچک لذت ببرید.

برای عضویت در خبرنامه میلیاردر ، نام و ایمیل خود را وارد کنید .
من با این شرایط و ضوابط موافق هستم

12. مراقبه و عبادت روزانه

شاید از نظر شما انجام مراقبه غیرمنطقی به نظر برسد اما واقعیت ها دروغ نمی گویند. تعدادی از مطالعات روانشناسی نشان داده که روزانه 20 دقیقه تفکر می تواند استرس را درمان کرده، به بهبود حافظه کمک نموده و مهارت های حل مساله را افزایش می دهد. اما ساکت نشستن چگونه می تواند برای شما مفید باشد؟

نکته ی کلیدی این است که درست مدیتیشن کردن را بیاموزید. راه درست چیست؟ بسیار ساده است.

ابتدا تصمیم بگیرید که چه نوع مراقبه ای را می خواهید انجام دهید. آیا می خواهید ذهنتان را به چالش بکشید؟ یا می خواهید درباره ی احساسات گذشته تان تامل کنید؟ اکنون تصور کنید که می خواهید بر اهداف آینده خود تمرکز کنید. برای شروع در یک وضعیت راحت قرار بگیرید. راحت بنشینید، دراز بکشید و یا در یک اتاق خالی بایستید. زمانی که کاملا احساس راحتی کردید، آرام نفس بکشید و جریان هوا را درون بدن خود حس کنید. به آرامی توجه خود را به سمت اهدافتان ببرید و چندین بار آنها را تکرار کنید. تمام خواسته های خود را به یاد آورید و دوباره بر آنها تمرکز کنید. در ابتدا ممکن است نتوانید بیش از چند دقیقه مراقبه کنید، اما ارزش تمرین کردن را دارد.

برخی از ثروتمندترین مدیران دنیا، هر روز زمانی را به مراقبه اختصاص می دهند. این افراد از مراقبه برای تصمیم گیری های درست و پیشبرد شغل پر استرس خود استفاده کرده اند. مدیتیشن برای همه ی افراد جواب نمی دهد اما می تواند راه سالم و آرام بخشی برای رسیدن به موفقیت باشد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید