وبلاگ

پر درآمدترین یوتیوبر در سال 2019

بچه 8 ساله با درآمد سالانه 26میلیون دلار  ، پردرآمد ترین یوتیوبر سال 2019 است .

براساس لیستی که مجله ی فوربس چهارشنبه(18دسامبر) منتشر کرد ریان کاجی 8 ساله ، درسال 2019 در کانال یوتیوب خود 26 میلیون دلار درآمد کسب کرد که او را به پردرآمد ترین تولیدکننده در این پلتفرم (یوتیوب) تبدیل کرد .

براساس مجله فوربس ، کاجی که اسم اصلی او ریان گان است ، قبلا در سال 2018 هم با درآمد 22 میلیون دلاری پردرآمد ترین فرد در این پلتفرم ویدئویی بوده است .

کانال او “Ryan World”در سال 2015 توسط والدینش راه اندازی شد ، این کانال فقط سه سال دارد (این مقاله در سال 2018 نگارش شده است)  اما دارای 22.9 میلیون عضو است .

در ابتدا این کانال “Ryan Toys review” نامیده شده که بیشتر از ویدئو های “unboxing” تشکیل میشد . ویدئو هایی که در آن این ستاره جوان ، در آن مشغول بازکردن جعبه های اسباب بازی و بازی کردن با آن ها میشد .

براساس آمار سایت سوشال بلید،  بعضی از ویدئوها به بیش از یک میلیارد بازدید رسید  و تقریبا مجموع بازدید کانال ، به 35 میلیارد بازدید  از ابتدای راه اندازی خود رسید .

اخیرا سازمان حمایت از مصرف کننده (دایره حقیقت در تبلیغات ) از طریق کمیسیون تجارت فدرال آمریکا از آن ها شکایت کرد و بعد از آن نام کانال تغییر پیدا کرد .

دایره حقیقت در تبلیغات، آنها را به دلیل اینکه به طور واضح مشخص نکردند کدام ویدئو، اسپانسر (یعنی برندها برای تبلیغ محصولاتشان هزینه ویدئو را میپردازند) دارد ، آن ها را متهم کرد .

همچنین کانال درگیر سن و سال ریان شد و حالا  ویدئو های آموزشی را بیشتر از اسباب بازی پیشنهاد میکند .

 


در جدول امتیاز دهی فوربس ، ریان از کانالی بنام “Dude Perfect” پیشی گرفت که آن کانال توسط یک گروه دوستی اهل تگزاس که اقدام به کارهایی بنظرغیرممکن مثل پرتاب توپ بسکتبال به درون حلقه از بالای یک ساختمان یا از یک هلیکوپتر میکردند ، اداره میشد .

Dude perfect مقام دوم را بدست آورده و از رتبه سوم پارسال خود بالاتر رفتند . آن ها درآمد 20 میلیون دلاری را دربازه 1جون 2018 تا 1 جون 2019 کسب کردند .

 


مقام سوم برای یک ستاره ی خردسال دیگر بنام آناستازیا رادزینس‌کایا اهل روسیه است . او فقط 5 سال سن دارد و 18میلیون دلار درآمد کسب کرده است .

کانال های او “Like Nastya Vlog”  و “Funny tacy” با ویدئو هایی در روسیه ، انگلستان و اسپانیا در مجموع به 70میلیون عضو رسیده است .

در اوایل سپتامبر شرکت مادر یوتیوب؛ گوگل بعد از اینکه FTC این غول اینترنت را به دلیل جمع آوری اطلاعات کاربران یوتوب بدون اجازه آنها متهم کرد ، این شرکت پرداخت جریمه 170میلیون دلاری بابت آن را تایید کرد .

براساس اطلاعات FTC ، این پلتفرم (یوتیوب) از این اطلاعات برای اینکه تبلیغ کنندگان مطمئن شوند قادر به هدف قرار دادن کودکان هستند استفاده میکرد .

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید