وبلاگ

نخستین بانوی فضانورد جهان”انوشه انصاری”

انوشه انصاری اولین کاوشگر فضایی زن و اولین سفیر فضایی است.

وی عنوان اولین کاوشگر فضایی زن را در مجموعه های خبری 18سپتامبر 2006 به خود اختصاص داد. هم چنین نام او به عنوان چهارمین کاوشگری که با هزینه ی شخصی خود به فضا سفر کرده و اولین فضانورد از تبار ایرانی ثبت شده است.

انوشه یک کار آفرین ، موسس و رئیس سیستم های Prodea است، شرکتی که قدرت اینترنت را به طور متفاوتی به تمامی مصرف کنندگان نشان و تجربه زندگی دیجیتالی مصرف کننده را بطور چشمگیری تغییر داده است. پیش از پیدایش این سیستم ها، انوشه به عنوان همکار، مدیرعامل و رئیس شرکت تله کام تکنولوژی خدمت میکرد. شرکت درسال 2000 با شبکه های sonu باموفقیت ادغام و ترکیب شد.

برای کمک به هدایت تجاری سازی صنعت فناوری، انوشه و خانواده اش برای اولین سازمان غیر دولتی یک جایزه نقدی 10 میلیون دلاری فراهم کردند تا یک سفینه فضایی قابل بازیابی را دوباره در عرض دوهفته به فضا پرتاب کنند. در انتها «جایزه ی انصاری ایکس» به فضاپیمای کوچکی به نام «اسپیس شیپ وان» تعلق گرفت که دارای طراحی به خصوص و خلاقانه ای بود.

مهاجرت به آمریکا

خانواده انوشه انصاری در چهار سالگی وی از مشهد به تهران نقل مکان کردند. انوشه انصاری تا سن 16 سالگی را در ایران سپری کرد و پس‌از آن در سال 1361 با شروع جنگ تحمیلی به همراه خانواده‌ی خود ایران را به قصد آمریکا ترک کرد. او مقطع دبیرستان را در یکی از مدارس ایالات‌متحده به پایان رساند و پس از آن با توجه به نبوغ بالا، موفق به کسب مدرک لیسانس الکترونیک و مهندسی کامپیوتر از دانشگاه جورج مانسون ، عنوان فوق لیسانس مهندسی الکترونیک از دانشگاه جورج واشنگتن و دکترای افتخاری از دانشگاه بین المللی فضانوردی شد.

او درحال حاضر استاد قسمت ستاره شناسی دانشگاه سوئین برن است.

او عضو فعال انجمن فضایی و عضو هیئت مشاوره پروژه معلمان در فضا است. او جوایز متعددی از جمله انجمن جهانی اقتصاد یانگ، جایز برتر کارآفرینی زنان، جایزه برتر  کار آفرین دانشگاه جورج ماسون و جایزه ارنست و جوان کار آفرین سال برای جنوب غربی را دریافت کرده است. در حالی که تحت رهبری او، شرکت فن آوری های تله کام به عنوان یکی از 500 شرکت پیشرو در این محل به رسمیت شناخته شده است.

او در حال حاضر تلاش می کند تا کار آفرینان اجتماعی را قادر سازد تا تغییرات اساسی در سطح جهانی با سازمان‌هایی مانند ایکس پرایز،   ashoka  و بنیاد جامعه parsa ایجاد کنند.

او براین باوراست که کلید آینده ای بهتر برای بشریت در دست نسل جوان ما است و این به ما بستگی دارد که ابزارهای متناسب از طریق آموزش و همچنین  الگوهای خوب را در اختیار آنها قرار دهیم. انوشه،  از قول گاندی، یکی ازقهرمانان شخصی اش نقل می کند : تغییری باش که می‌خواهی در دنیا ببینی.

انوشه همیشه آرزو دارد که به فضا سفر کند، درحالی که بسیار هیجان زده است که این رویا را درک کند، او همچنین بر به اشتراک گذاشتن تجربه خود با دیگران  متمرکز است.

هدف اصلی او برای این ماموریت تبدیل شدن به یک سفیر فضایی و کمک به انتقال تجربه سفر فضایی به دیگران است.

به عنوان سفیر فضایی، به عنوان یک پیام آور برای ایجاد آگاهی عمومی عمل  می کند و شور و شوق مردم را در مورد مزایای اکتشاف فضایی تحریک میکند. او جهت الهام بخشیدن به جوانان و به خصوص دختران در سراسر جهان برای دنبال کردن رویاهای خود و برای ترویج صلح و درک بین ملت ها به عنوان اولین سفیر فضایی جهان همواره تلاش می کند.

برای عضویت در خبرنامه میلیاردر ، نام و ایمیل خود را وارد کنید .
من با این شرایط و ضوابط موافق هستم

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید