وبلاگ

قهرمان جهان، دانیلا ریف (Daniela Ryf)

موفقیت پیش از رقابت شروع می‌شود.

وقتی که خالی از انرژی هستید، چطور به خودتان انگیزه بدهید؟ کلید موفقیت چیست؟ دانیلا ریف قطعاً آن را می‌داند. هیچ مسابقه‌ای نیست که این ورزشکار استثنائی شرکت نکند و  یکی از شانس‌های قهرمانی نباشد. او می‌گوید: «موفقیت نه از رقابت بلکه از تمرین شروع می‌شود. موفقیت از آمادگی سرچشمه می‌گیرد. برای دستیابی به موفقیت ابتدا باید به کمال مطلوب رسید». همچنین برای رسیدن به موفقیت به برنامه‌ریزی و ابزار و تجهیزات درست نیاز است.

 قهرمان مسابقه مرد آهنین ، راز موفقیت را می‌داند

ریف ۳۰ ساله است و از سال ۲۰۰۷ تبدیل به قهرمانی حرفه‌ای شده است. او در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در دو مسابقه جهانی مردآهنین ۷۰ مقام نخست را کسب کرده‌است. همچنین در دو مسابقه افسانه‌ای مرد آهنین هاوایی که سخت ترین مسابقه در جهان است ،شکست ناپذیر بود. او می‌گوید: «موفقیت پازلی است که باید قطعات آن را یافت و کنار هم گذاشت»

1. بلندپروازی به استراحت

دانیلا ریف می‌گوید: «برای موفق بودن باید بلند پرواز باشی». باید بخواهی پیشرفت کنی، واگرنه هیچگاه پیشرفت نخواهی کرد. اما دنبال کردن یک هدف به تنهایی ،راه مطمئنی به سوی شکست است. «استراحت نیز مهم است. بدون آن خود را از موفقیت باز می‌دارید» بلندپروازی و استراحت دو وزنه برای رسیدن به تعادل هستند.

2. پرورش به معنی تنوع نیز می‌باشد

دانیلا در طول زندگی حرفه‌ای‌خود آموخت که تمرین سخت به تنهایی او را به موفقیت نمی‌رساند.  او اعتقاد دارد: « قانون هرچه بیشتر، بهتر،    همیشه تنها رویکرد درست نیست».

«شما همچنین به مرحله‌ای از تغییر و بازیابی نیاز دارید». «هرکسی باید خودش دریابد که چه چیزی برایش مناسب است».

اگر ذهن شما خسته باشد بدنتان نمی‌تواند عملکردی به اندازه پتانسیل واقعی خود داشته باشد. فقط کسانی که بین فاز پرورش و تمرین و زمان استراحت تعادل می‌یابند و به آنچه انجام می‌دهند علاقه دارند، همیشه قوی و خوشحال باقی می‌مانند.

3. محیط درست

در زمانهای دشوار ،شما به محیطی نیاز دارید که از شما حمایت و شما را سرشار از انگیزه کند. دانیلا ریف می‌گوید: «لحاظاتی هستند که شما احساس می‌کنید پیشرفتی وجود ندارد».

اینجاست که خانواده و مربی از من حمایت می‌کنند. «من به حمایت‌ها و توصیه‌های او اعتماد دارم». او وقتی من را در حال کشمکش و تقلا می‌بیند، دوباره به من انرژی و انگیزه می‌دهد.

4. به عقب نگاه کن

تردید بخشی از تلاش برای پیشرفت است. دانیلا می‌گوید: «باید یاد بگیرید که بین خود و تردید فاصله بیاندازید». اگر روحیه‌تان ضعیف شد و در انگیزه دادن به خود مشکل داشتید، بد نیست به گذشته نگاه کنید و بعد از خود این سؤالات را می‌پرسد: «چرا این کار را شروع کردم؟ چه هدفی داشتم و الان کجا ایستاده‌ام؟» نگاه به گذشته بهترین راهی است که به شما کمک می‌کند میزان پیشرفت خود را ببینید. این مسأله می‌تواند انگیزه را به شما بازگرداند و  بعد زمان آن می‌رسد که اهداف را تعریف و  پیگیری آنها را از سر بگیرید. «موفقیت هرگز به معنای پیروزی نیست. موفقیت همچنین به معنی انجام کارهایی است که شما برای انجام آن خلق شده‌اید.» اما یک قانون است که هیچ‌گاه تغییر نخواهد کرد: «تعیین هدف امری ضروری است. باید بدانید علت کاری که انجام می‌دهید چیست».

5. به قلب و ذهن خود گوش دهید

قدرت ذهنی یا کار فیزیکی- کدام مهمتر است؟ هردو به طور مساوی مهم هستند. گاهی کار زیاد و گاهی قدرت و اعتماد ذهنی چیزی است که شما را به خط پایان می‌رساند. وقتی بدانید که تلاش خود را کرده‌اید اعتماد به نفس خواهید داشت و در شرایط سخت ایمان به خودتان را حفظ خواهید کرد.

6. شرایطی که تغییر ناپذیرند را بپذیرید

دانیلا می‌گوید:«همیشه نمی‌توانید پازل شخصی موفقیت خود را تحت تأثیر قرار دهید. گاهی فقط قطعه‌ای را گم کرده‌اید. بنابراین باید صبور باشید. گاهی چیزهایی هست که نمی‌توانید کنترل کنید.مهم این است که آن را بپذیرید و از شرایطی که در آن قرار دارید بهترین استفاده را داشته باشید.گاهی فقط باید صبور باشد».

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید