وبلاگ

به روش ایرانی پولدار شوید!

همه ی انسان ها علاقمند هستند که پول دربیاورند و زندگی مرفهی داشته باشند. سال های طولانی درس می خوانند، در کنار انسان های موفق کار و تجربه کسب می کنند تا بتوانند به اندازه دلخواهشان پول داشته باشند. اما آیا همه ی افراد به این خواسته خود می رسند؟ چرا برخی موفق تر و برخی دائما شکست می خورند؟

موضوع این است که پولدار شدن یک شبه اتفاق نمی افتد. شما باید بطور مداوم در پی کسب دانش باشید و از تجربه افراد موفق بهره بگیرید. مشورت کردن با افراد موفق نیز همواره دیدگاهی عالی به شما می دهد.

متناسب با شرایط کشور سرمایه گذاری کنید.

هر کشوری سرمایه‌گذاری مختص به خودش را دارد. در زمینه کسب ثروت و مدیریت مالی مقاله‌های متعدد زیادی وجود دارد که برخی راهکارهای عمومی و رایج را به سرمایه‌گذاران و کسانی که می‌خواهند در زندگیشان مدیریت مالی داشته باشند، ارائه می‌دهد. اما راه‌های کسب ثروت در هر کشوری با توجه به موقعیت جغرافیایی و وضعیت اقتصادی خاص آن با دیگر کشور‌ها متفاوت است و ممکن است شیوه‌ای که در یک کشور برای کسب ثروت به‌کار گرفته می‌شود در کشور ما اجرایی نباشد.

اگر اهل خطر هستید، بورس بهترین گزینه برای شماست.

یکی از راه‌های رایج و در عین حال سودآور در ایران که اغلب مردم در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند بازار بورس است. در بازار بورس فرد با سپرده بخشی از سرمایه خود و خرید سهام درگیر یک تعامل مالی با کارگزاران بورس می‌شود، اما سرمایه‌گذاری در بورس هم تا حدودی به روحیه خطرپذیری شما بستگی دارد. چون بازار بورس در نوسان است.

برای عضویت در خبرنامه میلیاردر ، نام و ایمیل خود را وارد کنید .
من با این شرایط و ضوابط موافق هستم

سپرده گذاری در بانک

اصولا کسانی که قدرت خطرپذیری ندارند ترجیح می‌دهند سرمایه خود را در بانک قرار دهند و سود آن را دریافت کنند. اغلب آدم‌هایی که قدیمی‌تر هستند و سن و سالی دارند یا کارمندان جزو این گروه هستند که به شیوه سنتی ترجیح می‌دهند بانک را به‌عنوان منبع سودآوری خود در نظر بگیرند تا پولشان ایمن باشد و ضرر مالی متحمل نشوند.

طبق بخشنامه جدید بانک موظف است  پانزده درصد سالیانه سود به سپرده‌های افراد ارائه دهد.

بازار داغ مسکن

یکی دیگر از روش‌های کسب ثروت در ایران فعالیت در بازار مسکن است. عده‌ای در این زمینه با کسی شریک می‌شوند و در این بازار سود قابل‌توجهی به دست می‌آورند. البته این کار به تجربه نیاز دارد و بدون اطلاعات کافی و شناخت بازار مسکن و نوسانات آن نمی‌توان وارد این حوزه شد.

خرید طلا و سکه

اگر می خواهید در کمترین زمان ممکن، پس انداز خود را به پول تبدیل کنید، توصیه من این است که سکه بخرید. اگر برای فروش سکه خود عجله نکنید، به شما قول می دهم که سود خوبی به دست میاورید.

خرید طلا بستگی به نحوه استفاده شما دارد. اگر می خواهید از آن طلا استفاده کنید، خرید آن بسیار خوب است اما اگر برای سرمایه گذاری و پس انداز می خواهید طلا بخرید، به خرید سکه، شمش و یا طلاهای بدون اجرت و بدون نگین فکر کنید.

بعضی از افراد از درآمدی که دارند راضی نیستند و کنار شغل ثابتی که دارند در چند شاخه متفاوت مثل مسکن یا خرید سکه و طلا فعالیت می‌کنند و به این ترتیب سرمایه‌شان را اضافه می‌کنند.
هر کدام از این موارد می‌تواند یکی از راه‌های رسیدن به ثروت در کشورمان باشد، اما باز هم تاکید می‌کنم که با توجه به شرایط و اوضاع اقتصادی غالب کشور هر کدام از این شیوه‌های کسب ثروت ممکن است گاهی اوقات کاربرد داشته و در موقعیتی دیگر غیرقابل اجرا باشد. باید بررسی کرد که در شرایط مختلف از کدام شیوه کسب سرمایه می‌توان سود برد.
در حال حاضر بازار بورس یکی از مطمئن‌ترین شاخه‌های سرمایه‌گذاری است که افراد می‌توانند در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید